Jak oryginalnie udekorować stół wigilijny - proste triki

W artykule dowiesz się w jaki sposób zrobić wrażenie na gościach, aranżując ciekawie stół wigilijny. Proste i tanie triki na piękny stół bożonarodzeniowy z pewnością pomogą przygotować prawdziwie świąteczną wieczerzę.

ZREZYGNUJ Z BIAŁEGO OBRUSU

Większość rodzin na wieczerzę wigilijną wybiera klasyczny, biały obrus. Z pewnością zabieg zmiany koloru tej tkaniny może wywołać ciekawe, zdobiennicze efekty. Bordowe i ciemno czerwone obrusy będą pasować idealnie do białych talerzy i zielonych gałązek sosny, które powinny znaleźć się na środku stołu, jako długa, wijąca się wiązanka. Możesz w nią wpleść szyszki. Dzięki temu uzyskasz naturalną dekorację stołu.

Uzupełnieniem zielono-białego stołu będą niesymetrycznie ułożone względem siebie duże czerwone świece na złotych lub srebrnych podstawkach.

Teraz wystarczy upleść kompozycję dla każdego uczestnika wieczerzy. Do jej wykonania będziesz potrzebować:
• bordową wstążkę,
• gałązki sosny.

Wykonaną ozdobę połóż na środku talerzy i wpleć w nie opłatek wigilijny. Na tym stole mogą znaleźć się także koniki na biegunach.

OŚNIEŻONE SZYSZKI

Aby skutecznie wprowadzić zimowy klimat do naszego domu należy przygotować na stół ozdoby świąteczne ręcznie robione w srebrnych i białych kolorach.

Jako podstawę stołu potraktuj:
• czerwony bieżnik,
• biały obrus ze srebrnymi dekoracjami.

Szyszki udekoruj srebrnym i białym sprayem i rozłóż je swobodnie na czerwonym bieżniku. Pomiędzy nimi wkomponuj białe i srebrne świece.

Ośnieżone szyszki pięknie wyglądają także położone na lustrze.

OZDOBY ŚWIĄTECZNIE RĘCZNIE ROBIONE

Stół handmade charakteryzuje się tym, że można na nim spotkać wiele papierowych ozdób, które są świetnymi dekoracjami świątecznymi. Na śnieżnobiałym obrusie umieść filcowe, czerwone podkładki. Najlepiej, jak będą one miały powycinane świąteczne motywy.

Niskie szklanki zamień na świeczniki. Udekoruj je cynamonem (nie sypanym) i zwiąż wstążką.

Samodzielnie wykonaj pudełeczka (czerwony i szary papier) na opłatek. Paczuszki umieść pośrodku talerzy i obwiąż je szyszkami lub zieleninką (używaj do tego celu białych wstążek).

Rozsyp na stole białe płatki śniegu, które zrobisz samodzielnie.

BIAŁO-NIEBIESKIE ŚWIĘTA

Jeśli chcesz lekko oziębić klimat wnętrza, w którym odbędzie się wieczerza wigilijna, wybierz te rozwiązanie. Kolory dominujące na stole to:
• biel,
• ciemny niebieski.

Na białym obrusie umieść kilka (w zależności od potrzeb) niebieskich bieżników. Wyjątkowo, ustaw je równolegle do siebie. Dzięki temu uzyskasz ciekawy efekt stołu w paski.

Talerze na tym zimowo-świątecznym stole powinny być koloru białego i niebieskiego, podobnie jak serwetki. Na środku umieść kompozycję, która składa się z bombek (szklanych i fioletowych).

O czym należy pamiętać dekorując świąteczny stół?


• stół powinien stylem nawiązywać do innych ozdób świątecznych,
• nie możesz na nim umieścić zbyt dużo dekoracji, gdyż wówczas nie będzie przy nim wygodnie,
• kolory dekoracji stołu powinny współgrać głównie z choinką i kolorem świątecznych światełek,
• aby urozmaicić stół wigilijny możesz także na talerzach umieścić figurki leśnych zwierząt, czy też wybrać różne grubości świec,
• ciekawie wyglądają też kolorowe stoły, albo te ze złotymi elementami,
• na czasie są także kolorowe kraty (wzory),
• na każdym stole powinno znaleźć się miejsce na sianko i opłatek wigilijny,
• nie zapomnij o nakryciu dla nieznajomego gościa.
Aby w pełni cieszyć się świętami, udekoruj nie tylko stół, ale też całe wnętrze. Nie ma nic lepszego niż migające w tle światełka, zapach choinki, pomarańczy i goździków. Wybierz powyższe pomysły na ciekawą aranżacje stołu wigilijnego i ciesz się pięknymi świętami.
Autorka: Karolina Siejda