Data publikacji:

Bukiety ślubne. Najpiękniejsze wiązanki i kwiaty dla panny młodej

Bukiet panny młodej jest jak wisienka na torcie jej całej stylizacji. Problem w tym, że wybranie odpowiedniego spośród tysięcy możliwości jest niesamowicie trudne! Sprawdź, jakie wiązanki ślubne wybierają miłośniczki klasyki, a jakie przypadają do gustu przyszłym mężatkom o nietypowym guście.

bukiet ślubny

Przeczytaj również: Sukienka na ślub cywilny? Jaka suknia dla panny młodej w urzędzie?

Bukiety ślubne – róże

Wiele osób zgodzi się bez wahania, że najpiękniejsze bukiety ślubne to oczywiście te z królową kwiatów, czyli różą. Róże są romantyczne, ponadczasowe, dostojne i niezwykle kobiece – a zatem jakby stworzone na tak wyjątkową uroczystość jak ślub.

Oczywiście pojawia się pytanie, z czym właściwie połączyć te wyjątkowe kwiaty, aby uzyskać wyjątkowo piękny efekt? Być może przypadnie ci do gustu któraś z poniższych propozycji.

Delikatne bukiety ślubne z frezji i róż

Delikatne frezje stanowią idealny kontrast dla dostojnych róż i sprawiają, że te ostatnie prezentują się jeszcze bardziej elegancko. Jeśli chcesz podkreślić radość chwili, możesz zdecydować się na kolorowe frezje i kolorowe róże – taka wiązanka ślubna będzie pięknie odznaczała się na tle białej sukni ślubnej. Jeżeli jednak wolisz bardziej stonowaną całość, wybierz bukiet z róż i frezji w jasnych, kremowych odcieniach.

  • Romantyczne bukiety ślubne z róż i gipsówki

Co pasuje do skromnej, zwiewnej sukni oraz naturalnego, oplecionego wokół głowy warkocza? Oczywiście będą to ślubne wiązanki z róż oraz romantycznej niczym cała ta stylizacja gipsówki. Warto wspomnieć, że gipsówki wybrała do swojego bukietu sama księżna Kate!

  • Kobiece bukiety z róż i goździków

Goździki już od bardzo dawna nie kojarzą się z pogrzebami czy uroczystości politycznymi – obecnie są bardzo popularne między innymi w rękach panien młodych, zazwyczaj w połączeniu z innymi kwiatami. Goździki pięknie wypełniają wiązankę, stanowiąc jednocześnie delikatny kontrast dla wyjątkowo eleganckich róż.

Oczywiście to, jak będzie ostatecznie prezentowała się wiązanka ślubna z róż, w dużej mierze zależy od koloru kwiatów. Jeśli pragniesz delikatnej, niewinnej i harmonijnej stylizacji, wybierz róże w kolorze białym albo bladoróżowym. Jeżeli pragniesz podkreślić swoją kobiecość i zaprezentować się „z pazurem”, to wybierz intensywnie czerwone róże. Herbaciane róże to wybór kobiet, które pragną się wyróżniać – są one bowiem najrzadziej wybierane na bukiety ślubne.

Bukiety ślubne fioletowe

Kto choć trochę interesuje się trendami, ten doskonale wie, że obejmują one niemal wszystko – ubrania, paznokcie, fryzury, samochody, rowery, a nawet wiązanki ślubne. Jeśli chodzi o te ostatnie, to świeżym, bardzo popularnym trendem jest odcień fioletowy. Kwiaty, dzięki którym można uzyskać piękną, fioletową wiązankę, to między innymi róże, poprzez, storczyki, hortensje, tulipany, irysy, anemony czy lawenda.

Uwaga! Warto pamiętać, że choć bukiet może stanowić jedyny fioletowy element stylizacji, to dobrze byłoby, aby coś do niego pasowało. Może być to np. mucha pana młodego albo szpilki panny młodej.

Nietypowe bukiety ślubne

A może niespecjalnie interesują cię klasyczne bukiety ślubne? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.
  • Wiązanki ślubne z trawami

Nawiązują do szalenie popularnego aktualnie stylu boho. Wśród trwa szczególnie modna jest ta pampasowa, suszona. Może stanowić dodatek do wiązanki (np. z herbacianymi różami), jak i stanowić ją sama w sobie.

  • Kwiaty z łąki

Oryginalne bukiety ślubne to również te z kwiatów polnych. Prezentują się one dokładnie tak, jakby przed chwilą zostały zerwane – mimochodem, podczas spaceru. Dla wielu przyszłych mężatek to właśnie takie bukiety najpiękniej podkreślają wzniosłe chwile zaślubin.

Autor: Robert Wojtaś