Data modyfikacji:

Jak ozdobić słoiki na przetwory owocowe?

Poniżej znajdziesz proste i sprawdzone sposoby na udekorowanie słoików z przetworami domowymi. Dowiesz się, jak wykonać etykiety oraz jak samodzielnie ozdobić pokrywkę od słoja.

Jakie funkcje pełni etykieta na przetwory owocowe?

Etykieta na przetwory owocowe pełni kilka funkcji, z czego najważniejszą jest ta, że dzięki etykiecie nie pomylisz jednego przetworu z drugim. Wykonawcy przetworów owocowych (np. mamy i babcie) bardzo często zapominają o tym, że oprócz wnętrza słoika ważny jest też jego wygląd zewnętrzny. Ładnie wyglądający słoik sprawia, że masz ochotę na spróbowanie domowych dżemików, powideł czy owoców z ogrodu.

Kolejną funkcją, jaką pełnią przyozdobione etykietami i naklejkami słoiki, jest funkcja dekoracyjna. To, jak prezentuje się pojemnik z przetworami jest ważne nie tylko dla gospodyń domowych, ale także dla osób kosztujących przygotowane konfitury. Ładne opakowane zwiększa zainteresowanie domowymi przetworami.

Etykieta na słoiki – gotowe wzory

Wiele osób decyduje się na zakup gotowych naklejek na słoiki. Duży wybór znajdziesz na Ceneo.pl. Znajdujące się w ofercie Ceneo.pl etykiety wyglądają bardzo estetycznie, a dodatkowo nie są drogie. Najtańsze naklejki kosztują niecałe 4 zł.

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić dekoracje na słoje, zainspiruj się przestawionymi pomysłami.

Jak udekorować pokrywki od słoików?

Najlepszym sposobem na udekorowanie słoików jest zasłonięcie ich nieefektownych pokrywek. Można to zrobić przez wycięcie kwadratów o odpowiednich wymiarach z bloku technicznego lub dekoracyjnego materiału. Na koniec nałóż na pokrywkę np. gumkę recepturkę albo kolorowy sznurek , aby umocować ozdobę. Barwę wstążeczki możesz dobrać do koloru przetworów, które znajdują się wewnątrz słoja. Możesz zastosować kontrastujące kolory albo takie same odcienie wstążki, jakie ma przetwór. Do ozdobienia pokrywki możesz też użyć papieru do pieczenia, szarego papieru lub bibuły.

Jako wstążka może posłużyć sznurówka, szary sznurek czy nitka lub wełna.

Pokrywki do słoików mogą też zostać wyposażone w naklejki. Ten pomysł z pewnością spodoba się wszystkim, którzy nie mają za dużo czasu na strojenia swoich przetworów owocowych.

Przeczytaj również: Ozdoby z drewna - zestawienie najlepszych

Etykieta na przetwory marki Kilner

Bardzo lubianymi etykietami na przetwory są Jam-Jary marki Kilner. Emitują kształty prawdziwych słoików. Mają ciekawe napisy wykonane dekoracyjnymi fontami. W zestawie znajdziesz 13 naklejek wraz ze sznureczkami. Najważniejsze zalety:

  • Wyjątkowy wygląd
  • Kreatywny kształt
  • Duża liczba elementów o różnych wymiarach
  • Funkcjonalność

Jak zrobić etykietę na słoik?

W ramach dekoracji słoików możesz samodzielnie wyciąć kartkę (np. w kształcie serca) i ją podpisać. Ciekawym pomysłem jest także przedziurkowanie etykiety i zawieszenie jej na sznureczku, zamiast mocowania za pomocą kleju na gorąco lub taśmy klejącej. Inną opcją ozdobienia jest podpisanie i pomalowanie za pomocą markerów służących do pisania po szkle (ceramicznych) po dokładnym wyczyszczenie słoika.

Jakie informacje umieszcza się na etykietach na słoiki?

Na słoikach najczęściej umieszcza się dane wykonawcy, rok produkcji, rodzaj materiałów, miejsce, z którego pochodzą owoce, nazwę owocu (polska i łacińska), z którego powstał przetwór. Oprócz najważniejszych informacji możesz zawrzeć złote myśli, cytaty, dedykacje.

Naklejki na słoiki możesz zrobić samodzielnie albo zamówić na Ceneo.pl. Rozważ zakup etykiet, które pomogą udekorować wszelkie przechowywane przetwory owocowe. Zadbaj nie tylko o smak, ale także o wygląd swoich przetworów home made.

Autorka: Karolina Siejda