Data modyfikacji:

Jak zrobić antypoślizgowe skarpetki?

Poznaj prosty i tani sposób na wykonanie antypoślizgowych skarpetek (nie tylko dla dzieci) za pomocą silikonu sanitarnego. Poniżej dowiesz się także między innymi czym jest pisak do robienia ABS'ów na skarpetkach.

Antypoślizgowe skarpetki, czyli swoiste kapcie dla dzieci

Żadna mama nie lubi, gdy małe stópki ich pociech ślizgają się po panelach lub podłodze wykonanej z innego materiału. Maluch zamiast zacząć uczyć się chodzić, czy też swobodnie biegać – co krok "łapie zająca" i ląduje na pampersie. Ponadto upadki są bardzo często są bolesne (dzieci) i stresujące (rodzice). Na każdym kroku trzeba uważać, a to na meble, a to na inne elementy znajdujące się w pomieszczeniach. To dość kłopotliwe i niebezpieczne.
Dzieci muszą czuć się pewnie i stabilnie, gdy uczą się chodzić. Gdy biegają, powinny twardo stąpać po ziemi. Pomogą im w tym skarpetki antypoślizgowe, które mogą pełnić rolę kapci dla dzieci. Większość skarpet antypoślizgowych amortyzuje kroki i właściwie odprowadza ciepło do stópek dziecka.

W związku z tym – tradycyjnym skarpetkom, bez antypoślizgowych podstaw powiedź NIE. Nie wyrzucaj ich, ale ztuninguj je i zregeneruj – postaw na niedrogie, specjalistyczne materiały antypoślizgowe!

Skarpetki dla tych, którzy uczą się chodzić

Największe problemy z poślizgiem mają najmłodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze utrzymać równowagi. Najlepsze skarpety, dzięki którym maluch będzie mógł swobodnie zacząć uczyć się chodzić, znajdziesz na Ceneo.pl.
Na Ceneo.pl znajdziesz także fikuśne skarpetki (kapcie) dla dzieci, antypoślizgowe z grzechotką.

Czym są pisaki do robienia ABS'ów na skarpetkach

Wyposaż się w skuteczny materiał antypoślizgowy, który sprzedawana jest pod różnymi nazwami, zależnie od tego, czyjej jest produkcji. Mowa o gumie w płynie lub o lateksowej farbie do skarpet.

Dzięki pisakom do robienia ABS'ów, skarpetki po prostu zyskają moc antypoślizgową. ABS to nic innego, jak guma antypoślizgowa, którą stosuje się nie tylko do skarpet, ale także do ślizgających się mat łazienkowych.

Substancja ta dostępna jest w różnych kolorach, w buteleczkach z wygodnym aplikatorem. Dzięki temu z łatwością możesz malować na skarpetkach, co tylko zechcesz: zabawne buźki, kwiatki, czy literki.

Jak zrobić antypoślizgowe skarpetki z silikonu sanitarnego

Jeśli chcesz, aby Twój bobas nosił na swoich stópkach skarpetki handmade, nie mogłaś lepiej trafić. Poniżej dowiesz się bowiem, w jaki sposób szybko i skutecznie przerobić zwykłe skarpetki na antypoślizgowe kapcie z silikonu. Silikon sanitarny pełni podobną rolę do farb lateksowych i płynnych gum ABS. Mowa oczywiście o silikonie używanym do uszczelniania wanien, kabin prysznicowych, czy umywalek. Jest on dużo tańszy od specjalnych substancji antypoślizgowych i jest dostępny w różnych barwach.
Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się każdym, nawet najmniejszym "przemieszczeniem się". Możesz zapewnić mu bezpieczny start i ułatwić stawianie pierwszych kroków. Z silikonem sanitarnym, ze specjalnymi farbami lateksowymi, czy też gumami i substancjami ABS wykonasz antypoślizgowe skarpetki handmade.
Autorka: Karolina Siejda