Peeling kawowy to produkt, który pomoże ci uporać się z szorstkością skóry, wrastającymi włoskami, a nawet cellulitem. Jego zaletą jest bez wątpienia to, że możesz przygotować go w domu dosłownie za grosze. Wypróbuj nasz sprawdzony przepis na peeling kawowy DIY i ciesz się jedwabiście gładką skórą!
Sprawdź również nasze inspiracje DIY do pokoju.
Trudno o kogoś, kto jeszcze o nim nie słyszał. Peeling kawowy to prosty w przygotowaniu kosmetyk, który pozwala dokładnie złuszczyć martwy naskórek, poprawia krążenie i koloryt skóry. Dodatkowo pozostawia na niej cudowny zapach. Warto stosować go przed depilacją, ale także w ramach okazjonalnego domowego SPA, np. przed nałożeniem odżywczego olejku. Peeling kawowy ułatwia bowiem wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków.
Znane jest również świetne działanie peelingu kawowego na cellulit – dzięki temu, że kofeina pobudza mikrokrążenie skórne, peeling z kawy może pomóc w usuwaniu toksyn i uporczywych złogów. Ścierające właściwości kawy pomagają zwalczyć również problem rogowacenia okołomieszkowego.
Niektóre osoby decydują się stosować peeling kawowy na twarz. Takie zastosowanie to również świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku skóry grubej i tłustej. Stosując peeling kawowy na twarz trzeba być jednak bardzo ostrożnym – drobinki kawy są dość ostre i mogą wywołać podrażnienia. Z tego samego powodu peeling kawowy nie nadaje się do cery wrażliwej i naczynkowej.
Kosmetyczne zastosowanie kawy stało się tak popularne, że w internetowych drogeriach bez problemu kupisz gotowe preparaty (polecamy m.in. naturalny peeling kawowy Body Boom). Istnieje dla nich jednak tańsza alternatywa – peeling kawowy domowy. Do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie kilku składników, które z pewnością znajdują się w twojej kuchni.
Aby przygotować peeling kawowy DIY do ciała, potrzebujesz:
Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać. Następnie wmasuj peeling kawowy DIY w zwilżoną skórę ciała i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Prawda, że to proste?
Aby przygotować peeling kawowy do twarzy, 1 łyżkę fusów zmieszaj z olejem dopasowanym do potrzeb twojej cery. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej może być to np. olejek tamanu lub jojoba. Następnie wmasuj peeling w skórę okrężnymi ruchami i dokładnie spłucz go ciepłą wodą.
Bazą każdego peelingu kawowego jest oczywiście zmielona kawa. Pozostałe składniki możesz jednak dowolnie modyfikować. Peeling kawowy z olejem kokosowym to nie jedyne rozwiązanie – do fusów możesz dodać odrobinę ulubionego żelu pod prysznic, balsamu czy masła do ciała.
Stosowanie domowego peelingu kawowego na ciało przyniesie rezultaty w postaci gładszej i bardziej miękkiej skóry. Problem rogowacenia okołomieszkowego i wrastających włosków po depilacji będzie występować rzadziej. Kawa po dłuższym czasie pomoże ci również w ujędrnieniu ciała i zmniejszeniu pomarańczowej skórki.
Peeling kawowy to prosty i tani w przygotowaniu kosmetyk, który działa cuda. Gdy tylko go wypróbujesz, raz na zawsze zapomnisz o gotowych, drogeryjnych peelingach!
Autorka: Joanna Stanuch