Data modyfikacji:

Jak zrobić kwiaty z bibuły? Krok po kroku

Chcesz udekorować dom zielenią, ale nie kupujesz kwiatów ciętych? A może zamierzasz dać kwiaty w prezencie? Rozwiązaniem mogą być proste kwiaty z bibuły. Zobacz, jak zrobić kwiaty z bibuły.

jak zrobić kwiaty z bibuły

Jak zrobić kwiaty z bibuły na bukiet?

Rękodzieło to bez wątpienia dekoracja wyjątkowa – piękna i oryginalna, a najczęściej wykonana z przyjaznych środowisku materiałów. Takie są papierowe kwiaty – zobaczmy, jak zrobić kwiaty z bibuły.

Proste kwiaty z bibuły mogą być alternatywą dla klasycznych kwiatów ciętych. W dzisiejszych czasach, gdy Ziemia ma coraz mniej zasobów, niektóre osoby zaangażowane w ruchy ekologiczne uważają, że kwiaty cięte są nieetyczne. Przeznaczone do masowej sprzedaży, uprawiane są w nieodpowiednich warunkach i zużywają zbyt duże ilości wody oraz szkodliwych środków chemicznych, mających poprawić wygląd kwiatów. Dlatego alternatywą mogą być bukiety z papieru – są trwalsze, a kwiaty nie potrzebują wody. Kwiaty z bibuły DIY mają proste wykonanie.

Przeczytaj także: Jak zrobić świece domowym sposobem?

Oprócz akcesoriów do wykonania kwiatów z bibuły potrzebne będzie jeszcze ich opakowanie – imitacja wazonu lub wstążka. Zamiennik wazonu zrobisz również z papieru – wystarczy gruby, jednobarwny brystol zwinąć w stożek i ukryć w nim łodygi kwiatów.

Możesz też z odpowiednio uformowanej krepiny, wykonać wstążkę i związać nią bukiet. W tym drugim przypadku zadbaj o to, by łodyżki papierowych kwiatów wyglądały równie estetycznie co ich kolorowe kielichy.

Kwiaty z bibuły krok po kroku

Zanim zabierzesz się za wykonanie kwiatów z bibuły DIY, zdecyduj, który gatunek chcesz zrobić i w zależności od tego, dobierz kolor krepiny lub bibuły. Początkującym polecamy krepinę, czyli bibułę karbowaną, którą łatwiej będzie układać i łączyć. Bibuła gładka jest delikatniejsza, dlatego wymaga pewnej wprawy rąk.

Określ też, czy chcesz stworzyć kwiaty bez użycia kleju czy potrzebny ci będzie np. pistolet do kleju na gorąco. Przydadzą się też druciki, wstążki oraz np. gąbka i suche pastele – zabarwisz nimi gąbkę, żeby wycieniować płatki przyszłych kwiatów.

Jak zrobić kwiaty z bibuły krok po kroku? Tulipany lub róże

  1. Wybierz rodzaj kwiatów i dobierz odpowiednie kolory bibuły. Wytnij płatki lub kształty, z których będziesz formować kielichy kwiatów.
  2. Pokoloruj płatki, delikatnie cieniując ich brzegi pastelami naniesionymi na gąbkę.
  3. Uformuj płatki, rozciągając je do pożądanego kształtu.
  4. Złóż je w kwiat i zamocuj do łodygi, którą zrobisz z dłuższego drutu.
  5. Pod kielich kwiatka dodaj zielone liście.
  6. Owiń łodygę zieloną krepiną.

Jak zrobić kwiaty z bibuły z gałęzi z lasu?

Przynieś znalezioną w lesie grubą gałązkę i przygotuj krepinę. Wystarczy zrobić pąki, np. drobne białe kwiaty przypominające te na kwitnącym drzewku wiśniowym (możesz je wykonać nawet z białego papieru toaletowego), doczepić do patyka i owinąć go zieloną krepiną. Jeśli wybierzesz duży, rozgałęziony patyk, powstanie piękna dekoracja np. do wiosennej stylizacji salonu.

Kwiaty z bibuły DIY zdobiące ramki na zdjęcia

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie kwiatów z bibuły jest też ozdobienie nimi ramek na zdjęcia. A jeśli chcesz na dłużej zachować „świeżość” swoich papierowych kwiatów, możesz umieścić je właśnie w ramce na zdjęcie. Najlepsza będzie gablotka z odpowiednią ilością przestrzeni na bukiet.

Jak zrobić kwiaty z bibuły zdobiące kopertę?

Papierowe kwiaty mogą być też wspaniałą dekoracją koperty, np. z życzeniami dla nowożeńców – podkreślą wagę okoliczności i sprawią, że koperta będzie wytworna i stylowa, a przy tym ekologiczna.

Popularne są też kartki z życzeniami zdobione kwiatami z papieru. Wystarczy, że do karty dokleisz samodzielnie wykonane kwiaty, dodasz jutową wstążeczkę lub papierowy sznurek, możesz też dołożyć suszonki – laskę cynamonu lub krążek pomarańczy, a twoja kartka będzie aromatycznie pachnieć.

Kwiaty z bibuły dla dzieci

Wspólne tworzenie papierowych kwiatów to relaks nie tylko dla dorosłych, ale też ciekawa zabawa dla najmłodszych. Zorganizuj więc ze swoimi pociechami spotkanie dla dzieci np. z sąsiedztwa, na którym pokażesz, jak zrobić kwiaty z bibuły, które każdy będzie mógł zabrać do domu.